ژیکا مین

ژیکا مین

ژیکا مین

تقویت کننده چسبندگی ملات و دوغاب

افتادن سنگ هاي نماي ساختمان یا سرامیک نصب شده بر روي دیوارها پدیده اي شایع است که علیرغم انجام تمهیدات مشکل، وقت گیر و پرهزینه اي چون نصب سیم در پشت سنگ، نصب لقمه با چسب سنگ و یا اسکوپ هاي متنوع و در نهایت پیچ و رولپلاك کردن سنگ همچنان اتفاق می افتد و جدا از خطرات جانی و مالی جایگزینی قطعات افتاده کاري مشکل و پرهزینه می باشد. این اتفاق به صورت کم خطر تر ولی همچنان مشکل ساز در مورد سنگ، سرامیک و موزائیک نصب شده بر روي کف نیز روي می دهد که لقی، نفوذ آب و آلودگی به زیر کار و اجبار به تعمیرات پی در پی و اغلب بی نتیجه را در پی دارد . این مشکل در اماکن عمومی مانند صحن هاي رو باز حرم ها، مساجد، پیاده روها و پارك ها به وفور مشاهده می گردد.

ژیکامین یک افزودنی تقویتی شامل چندین نوع مواد شیمیایی و چسب هاي ساختمانی براي بالا بردن چسبندگی و کار پذیري ملات کاشیکاري و دوغاب نصب سنگ نما می باشد. با اضافه کردن ژیکامین به ملات علاوه بر چسبندگی مقاومت کششی و خمشی، مقاومت در مقابل سیکل هاي گرما و یخزدگی و دوام ملات چندین برابر افزایش می یابد.

موارد مصرف

بالا بردن چسبندگی ملات به سرامیک هاي پرسلانی و گرانیتی نصب سنگ و سرامیک، سنگ آنتیک و مصنوعی و موزائیک به روش سنتی در نما و کف

مشخصات فنی
حالت فیزیکی پودر
وزن مخصوص 1/2gr/cm3
بسته بندی کیسه پلاستیکی 5 و 25 کیلویی

روش و میزان مصرف

1- نصب سنگ در نما: دوغاب پشت سنگ به طریق ذیل تهیه شده و بقیه کارها به روش هاي مرسوم انجام می گیرد :

ماسه 200 کیلوگرم + سیمان 50 کیلوگرم + ژیکامین 5 کیلوگرم + آب به میزان لازم توجه داشته باشید که درز سنگ ها به روشی مناسب پر شود تا شیره سیمان فرار نکند.

2- نصب سنگ و سرامیک در کف :

ابتدا دوغابی به روش ذیل تهیه نمایید :

 سیمان 50 کیلوگرم + ژیکامین 1 کیلوگرم + آب تا بدست آوردن دوغابی غلیظ و چسبنده

سنگ یا سرامیک رابه روش معمولی روي بستري از ماسه و سیمان فرش نمایید تا به تراز و محل دلخواه برسد، حال سنگ را برداشته و زیر آن مقداري
دوغاب ریخته و سنگ را مجددا در محل خود قرار داده و با فشار بچسبانید.
در هر دو روش ملات حاوي ژیکامین را به مقداري درست کنید که ظرف حداکثر نیم الی یک ساعت مصرف شود. استفاده از ژیکامین به جاي چسب بتن که معمولا به چسب هاي کاشی معمولی بازار اضافه می شود از لحاظ اقتصادي به صرفه تر و از نظر چسبندگی و کارپذیري نیز بسیار بهتر عمل می کند.
ژیکامین را می توان در تمام ملاتهاي پایه سیمانی براي افزایش چسبندگی و کارپذیري استفاده نمود.

3-چسب و ملات هاي معمولی :

براي افزایش چسبندگی و کارپذیري چسب هاي کاشی و سایر ملاتهاي پایه سیمانی به جاي چسب بتن هاي مایع،می توان از ژیکامین به مقدار 1 الی 3 درصد وزن سیمان استفاده نمایید.

 

سفارش این محصول

*** کارشناسان ما پس از دریافت سفارش شما طی 24 ساعت آینده با شما تماس خواهند گرفت.

فیلد هایی که علامت (*) دارند، ضروری هستند.

آمار سایت

بازدید امروز : 171 نفر
بازدید دیروز : 288 نفر
بازدید هفتگی : 1827 نفر
بازدید ماهیانه :  8631 نفر
بازدید کل : 323441 نفر
آی پی شما :  35.173.234.169
Back to Top