اسپیسر بتنی

اسپیسر بتنی

اسپیسر بتنی

اسپیسر بتنی

این نوع اسپیسر نسل جدید اسپیسر می باشد که مزایای بسیار زیاد آن باعث شده از آن به عنوان جایگزین اسپیسرپلاستیکی هم نام ببرند.

همان طور که همه اهالی احداث سازه های بتنی اطلاع دارند پوشش بتنی اطراف میلگرد می تواند به عنوان مهمترین عامل در پیشگیری از خوردگی در نظر گرفته شود.

اسپیسرهای بتنی با مزایایی که در زیر به آنها اشاره خواهد شد و با فراهم آوردن امکان ایجاد پوشش بتن کافی، نقش بسزایی در افزایش عمر سازه های بتنی ایفا می کند.

1- مقاومت_فشاری (compressive strength): این نوع اسپیسر مقاومت فشاری بسیار بالا و چندبرابری در مقایسه با نوع پلاستیکی دارند.

2- چسبندگی (adhesion) و نفوذناپذیری: یکی از معایب اسپیسرهای پلاستیکی اختلاف در جنس اسپیسر(پلاستیک) و بتن می باشد که این امر موجب عدم چسبندگی کافی در مرز اسپیسر و بتن شده و لذا رطوبت و یون های مخرب از مرز مذکور به داخل بتن راه می یابد. این امر با افزایش سطح نمایان اسپیسر(مرز بین اسپیسر و بتن) تشدید می شود.

3- ناسازگاری_های_حرارتی (thermal incompatibility) یا اختلاف در ضریب انبساط حرارتی: اسپیسرهای پلاستیکی ضریب انبساطی بسیار بالاتری نسبت به بتن دارند، بنابراین با هر سیکل دمایی پتانسیل پیدایش ترک های ریز در بتن یا پلاستیک افزایش می یابد و این امر نه تنها کاهش دوام بتن بلکه نفوذ عوامل خورنده شیمیایی را بدنبال دارد.

4- پرتی_و_ضایعات_بسیار_ناچیز : مقاومت فشاری بسیار بالای این نوع اسپیسر موجب گردیده حتی در بدترین شرایط نگهداری و در برابر نور مستقیم خورشید نیز از کیفیت این اسپیسر کاسته نگردد و این در حالی است که شرایط نگهداری در حفظ مقاومت و کارایی نوع پلاستیکی بسیار مهم است.

5- کاهش_هزینه های نگهداری، بازسازی و ترمیم سازه ها با توجه به نفوذناپذیری این محصول

6- قابلیت_تولید_در_تمام_اندازه_ها از 25میلی متر تا 100میلی متر(سبک، متوسط، سنگین) و با کاربری های متفاوت در فونداسیون تیر، دال، دیوار، عرشه و...

7-قابل استفاده در کلیه سایت های ساخت و ساز به خصوص سازه های با حجم بتن ریزی بالا همچون تونل، سد، پل ها و ... و نیز پروژه های مجاور محیط های مرطوب و خورنده شیمیایی

ژیکاوا

http://www.zhikava-chemie.com

09113313419

01333501138


Zhikava-Logo

آمار سایت

بازدید امروز : 80 نفر
بازدید دیروز : 175 نفر
بازدید هفتگی : 1646 نفر
بازدید ماهیانه :  6391 نفر
بازدید کل : 402826 نفر
آی پی شما :  3.236.234.223
Back to Top